Resultat Oslokappleiken 2016

Her finn du resultata frå Oslokappleiken 2016 som var på Riksscena laurdag 19.november.

Dans fele, junior

#

Navn

Lag

Fremføring

Poeng

1

Dorte Nilssen, Marius Westling

#Hedmarken

Pols fra Østerdalen

64

2

Victoria Halvorsen, Oda Johansen

FolkOrg

Polsdans fra Finnskogen

63

3

Jon Bugge Mariussen, Nikolaj Bo Fischer Nielsen

Nesodden Danselag, Nesodden danselag

Rørospols

61

 

Dans fele, senior

#

Navn

Lag

Fremføring

Poeng

1

Kari Nilssen, Stig Nilssen

Hedmark folkemusikklag

Pols fra Østerdalen

83

2

Anne Grete Nyseter Bjørgan, Rolf Bjørgan

Sel og Otta Spel- og dansarlag

Springleik frå Dovre

74

3

Rita Sirirud Vatnehol, Svein Are Vatnehol

Leikarringen i BUL Oslo, Ålesund spelemannslag

Springdans fra Torpa.

72

4

Helene Storstrøm Auset, Hans Hovland Løvlien

BUL Sarpsborg

Springdans fra Østfold

70

 

Dans hardingfele, junior

#

Navn

Lag

Fremføring

Poeng

1

Torjus Westeng Bakken, Malin Røysland Skårberg

Gransherad, Tinn spelemannslag

Telespringar

67

2

Tone Anne Tveiten, Even Ellegaard Westeng

Gransherad Spel- og dansarlag

Telespringar

66

3

Erland Voldhaug Andersen, Ingrid Svennæs

Øystre Slidre spel og dansarlag, Vårflaumen Spel og dansarlag

Valdresspringar

65

4

Knut Boksasp Berge, Birgit Haukås

Tinn spelemannslag

Tinnspringar

64

5

Vilde Ellegaard Westeng

Gransherad Spel- og dansarlag

Telegangar m/ fylgje

63

5

Gunn Ingrid Tveiten

Gransherad Spel og Dansarlag

Telegangar m/fylgje

63

5

Brage Aslaksby, Borghild Håvarsdotter Dalbø

Øystre Slidre spel -og dansarlag

Valdresspringar

63

 

Dans hardingfele, senior

#

Navn

Lag

Fremføring

Poeng

1

Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid

Voss spelemanslag, Voss spelemanslag

Rudl

84

2

Stian Johan Roland, Tone Voldhaug

Øystre Slidre spel- og dansarlag

Valdresspringar

83

3

Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten

Bygdedanslaget i Bjørgvin, Kvemmingen spel-og dansarlag

Gangar frå Kvam

82

4

Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid

Voss spelemanslag

Springar

81

5

Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten

Bygdedanslaget i Bjørgvin, Kvemmingen spel-og dansarlag

Springar frå Kvam

80

6

Kjersti Aasen, Svein Aasen

Numedal spel- og dansarlag

Numedalsspringar

74

6

Nils Øyvind Bergset, Marit Måge

 

Numedalsspringar

74

7

Torbjørn Rua Dokken, Marianne Tvitekkja

Tinn spelemannslag

Tinnspringar

72

8

Torbjørn Rua Dokken, Marianne Tvitekkja

Tinn spelemannslag

Tinngangar

70

9

Kjell Klausen, Gerd Skogø

 

Springar frå Nordhordaland

68

 

Durspel/trekkspel, junior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Amalie Kinsarvik Tvilde

Hardanger spelemannslag/Spira studentspelemannslag

82

2

Filip De Presno

 

61

 

Durspel/trekkspel, senior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Rikke van Ommeren

Oppdal spell- og dansarlag

85

2

Nils Øyvind Bergset

 

83

3

Anders Lunden Herfoss

Ål spel- og dansarlag

80

 

Eldre folkemusikkinstrument, junior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Borghild Håvarsdotter Dalbø

Øystre Slidre spel og-dansarlag

77

2

Jon Bugge Mariussen

Nesodden Danselag

60

 

Halling, junior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Jon Bugge Mariussen

Nesodden Danselag

85

2

Håkon Håvelsrud Odden

Vårflaumen spel og dansarlag

74

3

Knut Boksasp Berge

Tinn spelemannslag

72

4

Vilde Ellegaard Westeng

Gransherad Spel- og dansarlag

70

4

Even Ellegaard Westeng

Gransherad Spel- og dansarlag

70

5

Mikkel Aasberg Arnesen

Geilo Spelemannslag

69

6

Torjus Westeng Bakken

Gransherad spel- og dansarlag

68

6

Frederick Jacobsen

BULder og brak

68

7

Snorre Skjellestad Kristiansen

Bulder og Brak

64

8

Neri Sørnæs Bakkjen

BULder og Brak

63

9

Ånund Meberg Myhren

BULder og brak

60

10

Nikolaj Bo Fischer Nielsen

 

49

 

Halling, senior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Simon Hesselberg Løvald

Leikarringen i BUL Oslo

82

2

Torbjørn Rua Dokken

Tinn spelemannslag

74

 

Lagdans, junior

#

Navn

Fremføring

Poeng

1

FolkemusikkUNG - Valdres

Valdresspringar

71

2

BULder og Brak

Halling

69

3

Norsk Folkemuseums Dansegruppe

Rørospols

67

4

Vågå spel og dansarlag

Springleik

61

 

Lagdans, senior

#

Navn

Fremføring

Poeng

1

#Hedmarken

Pols

80

2

Leikarringen i BUL Oslo

Polsdans frå Finnskogen

74

3

Bygda Dansar Akershus

Springdans

61

 

Lagspel, junior

#

Navn

Fremføring

Poeng

1

Bergen Juniorspelmannslag

 

68

2

Vågå juniorspelmannslag

 

62

3

Unge folkemusikere i Oslo

 

49

 

Lagspel, senior

#

Navn

Fremføring

Poeng

1

Gudbrandsdølenes spelmannslag

 

80

2

Østerdølenes spellmannslag

 

75

2

Team GløsTøs

 

75

3

Bærum spellemannslag

 

70

4

Sofienberg spellemannslag

 

65

 

Samspel, junior

#

Navn

Fremføring

Poeng

1

Ragna & Åshild

 

70

2

Malin R. Skårberg og Vilde E. Westeng

 

60

 

Samspel, senior

#

Navn

Fremføring

Poeng

1

Kvedarkvintetten

 

92

2

Folk fra Follo

 

77

 

Spel fele, junior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Marius Westling

Østerdølenes Spellmannslag

74

2

Trygve Liahagen

Hedmark Juniorspellmannslag

65

3

Cecilie Fredheim

De Frilynde

54

4

Martin Westling

Østerdølenes Spellmannslag

49

5

Herman Liahagen

Hedmark Juniorspellmannslag

47

 

Spel fele, senior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Aslak O. Brimi

Gudbrandsdølenes spelmannslag

85

2

Ingeborg Ulberg Sommer

Glåmos spellmannslag

75

3

Sigrid Stubsveen

Engerdalssringen

73

 

Spel hardingfele, junior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Sindre Tronrud

Vårflaumen spel- og dansarlag

60

2

Tone Anne Tveiten

Gransherad Spel og Dansarlag

57

3

Jørgen Andrisson Kvam

Valdreskvelven Spel og Dansarlag

51

4

Birgit Haukås

Tinn spelemannslag

49

5

Andreas Gjessing Sundt

Bærum spellemannslag

46

 

Spel hardingfele, senior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Lars Ingar Meyer Fjeld

Spelemannslaget Vårlengt

80

2

Lars Erik Skjøtskift Øygarden

Falkeriset folkemusikklag

70

3

Johanne Flottorp

Sørlandets spelemannslag

69

4

Eilev Groven Myhren

Hallinglaget i Oslo

49

 

Vokal, junior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Une Lorentzen Onarheim

Unge Folkemusikere i Oslo

70

2

Malin Røysland Skårberg

Tinn Spelemannslag

59

3

Sigrid Sæter

 

58

 

Vokal, senior

#

Navn

Lag

Poeng

1

Stian Johan Roland

Øystre Slidre spel- og dansarlag

85

2

Guro Sagvolden Gunleiksrud

Tinn Spelemannslag

65

 

Vandrepremier:

Spel vanleg fele: Aslak Brimi

Spel hardingfele: Lars-Ingar Meyer Fjeld

Durspel: Rikke van Ommeren

Dans vanleg fele: Kari og Stig Nilssen

Dans hardingfele: Ami og Håkon Dregelid

Lagdans: #Hedmarken

Beste dansespelemann: Lars-Ingar Meyer Fjeld

Tips en venn Skriv ut