31088402021_0b7632a577_k

Resultat Oslokappleiken 2017

Her ser de resultatet for Oslokappleiken 2017.
Etter nokre avlysingar vart det totalt 83 startnummer. Ein vellukka kappleik!

 

Nr.

Namn

Framfører

Poeng

 

Dans fele junior

   

1

Snorre Skjellestad Kristiansen, Ingeborg Fiona Solheim-Allen

Finnskogspols

65

       
 

Dans fele senior

   

1

Ole Nilssen, Solveig Brekke Hauknes

Pols frå Østerdalen

92

2

Kari Nilssen, Stig Nilssen

Pols fra Østerdalen

90

3

Ingrid Løkken, Ola Grøsland

Springleik

67

4

Rita Sirirud Vatnehol, Svein Are Sirirud Vatnehol

Springdans fra Torpa

63

5

Martha Gjendem Lillebakk, Hanna Løken

Rørospols

53

       
 

Dans hardingfele junior

   

1

Malin Røysland Skårberg m/fylgje

Telespringar

75

2

Vilde Ellegaard Westeng m/ fylgje

Telespringar

73

3

Erland Voldhaug Andersen, Ingrid Svennæs

Valdresspringar

71

       
 

Dans hardingfele senior

   

1

Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid

Rudl

86

2

Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid

Springar

83

3

Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten

Springar frå Kvam

74

4

Brit Berthelsen Totland, Rune Hammarbäch

Valdresspringar

71

4

Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten

Gangar frå Kvam

71

6

Kjersti Aasen, Svein Aasen

Numedalsspringar

70

7

Brit Berthelsen Totland, Rune Hammarbäch

Bonde frå Valdres

68

7

Nils Øyvind Bergset, Marit Måge

Numedalsspringar

68

9

Tone Anne Tveiten, Even Ellegaard Westeng

Telespringar

66

 

Nr.

Namn

Fremfører

Poeng

 

Halling junior

   

1

Nikolaj Bo Fischer Nielsen

 

89

2

Mikkel Aasberg Arnesen

 

82

3

Ånund Meberg Myhren

 

77

4

Vilde Ellegaard Westeng

 

75

5

Frederick Brevig Jacobsen

 

70

6

Snorre Skjellestad Kristiansen

 

68

7

Eivind Killie

 

66

       
 

Halling senior

   

1

Even Ellegaard Westeng

 

76

2

Simon Hesselberg Løvald

 

73

3

Vebjørn Jøtun Fauske

 

71

       
 

Lagdans junior

   

1

BULder og Brak

Halling

74

2

Norsk folkemuseums dansegruppe

Rørospols

59

       
 

Lagdans senior

   

1

#Hedmark

Pols

89

2

Leikarringen i BUL Oslo

Finnskogspols

67

3

Valdreslaget i Oslo

Valdresspringar

63

 

Nr.

Namn

Poeng

 

Lagspel junior

 

1

Unge Folkemusikere i Oslo

42

     
 

Lagspel senior

 

1

Østerdølenes spellmannslag

78

2

Bærum spellemannslag

67

3

Sofienberg Spellemannslag

49

     
 

Spel fele junior

 

1

Trygve Liahagen

62

2

Henrik Nordtun Gjertsen

58

3

Martin Westling

55

4

Christine Spakmo Boe

45

5

Herman Liahagen

40

6

Selma Mørk

35

     
 

Spel fele senior

 

1

Britt Elise Skram

82

2

Eva Karlsson

73

3

Thea Marie Ytterdal

71

     
 

Spel hardingfele junior

 

1

Kjetil Meberg Myhren

52

2

Henrik Nordtun Gjertsen

49

3

Malin Røysland Skårberg

30

     
 

Spel hardingfele senior

 

1

Sivert Andreas Holmen

80

2

Åsmund Fauske Jøtun

75

3

Herbjørn Liahagen

74

4

Jørgen Andrisson Kvam

65

5

Stina Brandin

64

6

Tone Anne Tveiten

61

7

Eilev Groven Myhren

50

 

Nr.

Namn

Poeng

 

Durspel/trekkspel senior

 

1

Nils Øyvind Bergset

73

2

Amalie Kinsarvik Tvilde

71

     
 

Eldre folkemusikkinstrument junior

 

1

Borghild Håvarsdotter Dalbø

66

     
 

Eldre folkemusikkinstrument senior

 

1

Bendik Smedåsgjelten Qvam

87

2

Levina Storåkern

63

     
 

Samspel (gruppespel og open klasse) senior

 

1

Westerdølenes Spellemannslag

75

2

Thea og Britt

71

3

Horstad & Albrigtsen

69

4

Ingrid og Herman

65

5

Langeleikgruppa i Valdreslaget

63

6

Smedåsplassen

60

7

Vassdraumen

58

7

Sigbjørn og Herman

58

 

Nr.

Namn

Poeng

 

Vokal folkemusikk junior

 

1

Malin Røysland Skårberg

74

2

Anna Gjems French

60

3

Lone Aga Løvdal

49

     
 

Vokal folkemusikk senior

 

1

Kirsti Bakken Kristiansen

81

2

Sigrid B. Berg

76

2

Tone Haugen Romtveit

76

4

Lars Rysstad Nordgreen

75

5

Sigrid Sæter

73

6

Martha Birkeland

71

7

Isa Holmgren

66

7

Hilde Vehusheia

66

9

Torbjørn Bergwitz Lauen

60

10

Knut Halvor Traaen

54

11

Elisabeth Mork Fjeldvær

53

 

Vandrepremiar:

Beste dansespel: Synnøve Bjørset - 1.napp

Beste dansepar vanlig fele: Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen - 3.napp (til odel og eie)

Beste dansepar hardingfele: Ami og Håkon Dregelid - 3.napp (til odel og eie)

Beste lausdansar: Even Ellegaard Westeng - 1.napp

Beste lag i lagdans: #Hedmark - 2.napp

Beste spelemann vanlig fele: Britt Elise Skram - 2.napp

Beste utøver vokal folkemusikk: Kirsti Bakken Kristiansen - 1.napp

 
Tips en venn Skriv ut