Resultater Oslokappleiken 2006

Dans fele klasse A

 

    1 Rolf Bjørgan                                 Østerdølenes folkedanslag            Springleik frå Folldal              93 p.

      Anne Grete Bjørgan                        Østerdølenes folkedanslag

 

Dans fele klasse B

 

    1 Bjørn Sverre Haugen                       Grenselaust                                Polsdans frå Finnskogen         85 p.

      Lene Furuli                                    Grenselaust

 

    2 Eli Skyberg                                    Østerdølenes folkedanslag                                                      84 p.

      Tore Kind                                      Østerdølenes folkedanslag

 

    3 Kirsti Thoresen                               Alvdal spell- og danselag              Springleik frå Alvdal             75 p.

      Agnar Olsen                                   Alvdal spell- og danselag

 

      Lise Bjørkås                                  Østerdølenes folkedanslag            Elverumspols                       75 p.

      Thormod Bjørkås                           Østerdølenes folkedanslag

 

Dans hardingfele klasse A

 

    1 Ole Kristian Torjussen                     Seljord spelemannslag                 Telespringar                         90 p.

     Jorunn Manheim Torjussen             Seljord spelemannslag

 

    2 Brit B. Totland                               Folkedansgruppa i  Valdres           Valdresspringar                     87 p.

      Rune Hammarbäch                        Folkedansgruppa i  Valdres

 

    3 Kjersti Aasen                                 Numedal spel- og dansarlag          Numedalsspringar                 84 p.

      Svein Aasen                                  Numedal spel- og dansarlag

 

Dans hardingfele klasse B

 

    1 Marit Måge                                   Numedal spel- og dansarlag          Numedalsspringar                 80 p.

      Nils Øyvind Bergset                         Numedal spel- og dansarlag

 

    2 Arna Desser                                   Dansarringen i Telelaget               Telespringar m/fylgje             75 p.

      m/ fylgje

 

Durspel senior

 

    1  Ulf-Arne Johannesen                                                           Ål spel- og dansarlag                        200 p.

    2  Nils-Øyvind Bergset                                                            Numedal spel- og dansarlag              194 p.

 

Gruppespel fele senior

 

    1  Tri stykkjy                                                                        Heidal spel- og dansarlag                  187 p.

 

Lagdans senior

 

    1  Valdreslaget i Oslo                                                              Valdreslaget i Oslo

    2  Østerdølenes folkedanslag                                                    Østerdølenes folkedanslag

  3    Numedalslaget i Oslo                                                           Numedal spel- og dansarlag

 

Lagspel fele junior

 

    1  Strøkne jenter                                                                    LfS                                               172 p.

 

Lausdans klasse B

 

    1  Ulf-Arne Johannesen                                                           Ål spel- og dansarlag                         92 p.

 

Lausdans klasse C

 

    1  Isak Reitan Trøen                                                               Østerdølenes folkedanslag                  73 p.

    1  Nils Jarle Oma                                                                    Østerdølenes folkedanslag                  73 p.

 

Open klasse

 

    1  Nils Øyvind Bergset                                                             Numedal spel- og dansarlag              356 p.

    2  Jamie Lodberg                                                                   Setesdal spelemannslag                    247 p.

 

Spel fele klasse A

 

    1  Hans Sandum                                                                    Heidal spel- og dansarlag                  200 p.

 

Spel fele klasse B

 

    1  Ola Kjorstad                                                                      Harpefoss spel- og dansarlag             175 p.

 

Spel hardingfele klasse B

 

    1  Erik Sollid                                                                         Bærum spellemannslag                    179 p.

    2  Kenneth de Gala                                                                Kongsberg spel- og dansarlag            171 p.

    3  Kjellbjørn Karsrud                                                              Vårflaumen spel- og dansarlag          169 p.

    4  Rebecca Lofft                                                                   LfS                                               158 p.

    5  Eilev Groven Myhren                                                          Laget for folkemusikk                     111 p.

 

Spel hardingfele klasse C

 

    1  Johanne Flottorp                                                                Sørlandets spelemannslag                 160 p.

    2  Guro Kvifte Nesheim                                                           Bærum spellemannslag                    139 p.

    3  Cecilie Steen                                                                      Bærum spellemannslag                      94 p.

 

Vokal folkemusikk klasse A

 

    1  Jon Anders Halvorsen                                                         LfS                                               196 p.

    2  Camilla Granlien                                                                Ringebu Spelmannslag                     194 p.

 

Vokal folkemusikk klasse B

 

    1  Ingvild Lie                                                                         Øystre Slidre spel- og dansarlag          197 p.

    2  Bjørn Sigurd Glorvigen                                                        LfS                                               166 p.

 

Vandrepremier

 

Beste dansespelemann: Ola Kjorstad

Beste dansepar hardingfele: Ole Kristian Torjussen og Jorunn Manheim Torjussen

Beste dansepar fele: Rolf og Anne Grethe Bjørgan

Beste lasudanser: Ulf Arne Johannesen

Beste spelemann på hardingfele: Erik Sollid

Beste spelemann på fele: Hans Sandum

Beste spelemann på durspel: Ulf Arne Johannesen

Beste utøver i vokal folkemusikk: Ingvild Lie

Beste lag i lagdans: Valdreslaget i Oslo

 

Dommere

 

Dans:

Karin Brennesvik

Kjell Bakken

Renate Nysted Tønnesen

 

Spel og vokal

Herbjørn Liahagen

Anne Hytta

Erlend Viken

Halvor Håkanes

Sverre Jensen

Tips en venn Skriv ut