Mesterkonsert 2014 Foto: Ingvil Skeie Ljones

Startlister Oslokappleiken

Her ser du startlistene til årets Oslokappleik. Alt foregår parallelt i to salar frå kl. 11-16.

STARTLISTE OSLOKAPPLEIKEN 2017 INTIMSCENEN KL. 11-16
Nr. Namn Klasse
1 Bærum spellemannslag Lagspel, senior
2 Sofienberg Spellemannslag Lagspel, senior
3 Østerdølenes spellmannslag Lagspel, senior
4 Thea Marie Ytterdal Spel fele, senior
5 Britt Elise Skram Spel fele, senior
6 Eva Karlsson Spel fele, senior
7 Herbjørn Liahagen Spel hardingfele, senior
8 Sivert Andreas Holmen Spel hardingfele, senior
9 Eilev Groven Myhren Spel hardingfele, senior
10 Stina Brandin Spel hardingfele, senior
11 Åsmund Fauske Jøtun Spel hardingfele, senior
12 Tone Anne Tveiten Spel hardingfele, senior
13 Jørgen Andrisson Kvam Spel hardingfele, senior
14 Sigbjørn og Herman Samspel (gruppe og open klasse), senior
15 Smedåsplassen Samspel (gruppe og open klasse), senior
16 Vassdraumen Samspel (gruppe og open klasse), senior
17 Horstad & Albrigtsen Samspel (gruppe og open klasse), senior
18 Langeleikgruppa i Valdreslaget Samspel (gruppe og open klasse), senior
19 Westerdølenes Spellemannslag Samspel (gruppe og open klasse), senior
20 Thea og Britt Samspel (gruppe og open klasse), senior
21 Ingrid og Herman Samspel (gruppe og open klasse), senior
22 Amalie Kinsarvik Tvilde Durspel og trekkspel, senior
23 Nils Øyvind Bergset Durspel og trekkspel, senior
24 Borghild Håvarsdotter Dalbø Eldre folkemusikkinstrument, junior
25 Levina Storåkern Eldre folkemusikkinstrument, senior
26 Bendik Smedåsgjelten Qvam Eldre folkemusikkinstrument, senior
27 Une Lorentze Onarheim Vokal folkemusikk, junior
28 Lone Aga Løvdal Vokal folkemusikk, junior
29 Anna Russnes Vokal folkemusikk, junior
30 Anna Gjems French Vokal folkemusikk, junior
31 Malin Røysland Skårberg Vokal folkemusikk, junior
32 Martha Birkeland Vokal folkemusikk, senior
33 Lars Rysstad Nordgreen Vokal folkemusikk, senior
34 Sigrid B. Berg Vokal folkemusikk, senior
35 Kirsti Bakken Kristiansen Vokal folkemusikk, senior
36 Sigrid Sæter Vokal folkemusikk, senior
37 Torbjørn Bergwitz Lauen Vokal folkemusikk, senior
38 Knut Halvor Traaen Vokal folkemusikk, senior
39 Hilde Vehusheia Vokal folkemusikk, senior
40 Elisabeth Mork Fjeldvær Vokal folkemusikk, senior
41 Isa Holmgren Vokal folkemusikk, senior
42 Tone Haugen Romtveit Vokal folkemusikk, senior

 

STARTLISTE OSLOKAPPLEIKEN 2017 KLUBBSCENEN KL. 11-16
Nr. Namn Klasse Framfører
1 Brit Berthelsen Totland, Rune Hammarbäch Dans hardingfele, senior Valdresspringar
2 Tone Anne Tveiten, Even Ellegaard Westeng Dans hardingfele, senior Telespringar
3 Brit Berthelsen Totland, Rune Hammarbäch Dans hardingfele, senior Bonde frå Valdres
4 Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten Dans hardingfele, senior Gangar frå Kvam
5 Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid Dans hardingfele, senior Rudl
6 Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten Dans hardingfele, senior Springar frå Kvam
7 Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid Dans hardingfele, senior Springar
8 Leikarringen i BUL Oslo Lagdans, senior Finnskogspols
9 Valdreslaget i Oslo Lagdans, senior Valdresspringar
10 Ole Nilssen, Solveig Brekke Hauknes Dans fele, senior Pols frå Østerdalen
11 Martha Gjendem Lillebakk, Hanna Løken Dans fele, senior Rørospols
12 Kari Nilssen, Stig Nilssen Dans fele, senior Pols fra Østerdalen
13 Ingrid Løkken, Ola Grøsland Dans fele, senior Springleik
14 Rita Sirirud Vatnehol, Svein Are Sirirud Vatnehol Dans fele, senior Springdans fra Torpa
15 Norsk folkemuseums dansegruppe Lagdans, junior Rørospols
16 BULder og Brak Lagdans, junior Halling
17 Even Ellegaard Westeng Halling, senior  
18 Simon Hesselberg Løvald Halling, senior  
19 Vebjørn Jøtun Fauske Halling, senior  
20 Nils Øyvind Bergset, Marit Måge Dans hardingfele, senior Numedalsspringar
21 #Hedmark Lagdans, senior Pols
22 Vilde Ellegaard Westeng m/ fylgje Dans hardingfele, junior Telespringar
23 Gunn Ingrid Tveiten Dans hardingfele, junior Telegangar med fylgje
24 Malin Røysland Skårberg Dans hardingfele, junior Telespringar
25 Erland Voldhaug Andersen, Ingrid Svennæs Dans hardingfele, junior Valdresspringar
26 Snorre Skjellestad Kristiansen Halling, junior  
27 Mikkel Aasberg Arnesen Halling, junior  
28 Neri Sørnæs Bakkjen Halling, junior  
29 Frederick Brevig Jacobsen Halling, junior  
30 Eivind Killie Halling, junior  
31 Nikolaj Bo Fischer Nielsen Halling, junior  
32 Ånund Meberg Myhren Halling, junior  
33 Vilde Ellegaard Westeng Halling, junior  
34 Kjersti Aasen, Svein Aasen Dans hardingfele, senior Numedalsspringar
35 Snorre Skjellestad Kristiansen, Ingeborg Fiona Solheim-Allen Dans fele, junior Finnskogspols
36 Henrik Nordtun Gjertsen Spel hardingfele, junior  
37 Unge Folkemusikere i Oslo Lagspel, junior  
38 Malin Røysland Skårberg Spel hardingfele, junior  
39 Kjetil Meberg Myhren Spel hardingfele, junior  
40 Herman Liahagen Spel fele, junior  
41 Selma Mørk Spel fele, junior  
42 Martin Westling Spel fele, junior  
43 Trygve Liahagen Spel fele, junior  
44 Christine Spakmo Boe Spel fele, junior  
45 Henrik Nordtun Gjertsen Spel fele, junior  
2017-11-19 Lene Furuli
Tips en venn Skriv ut