11223717_1028468657194920_2822278997863673832_o

Startlister til Oslokappleiken

Her ser du startlistene til Oslokappleiken 2016. 

OBS: Merk at det foregår parallelt på to scener store deler av dagen, men alt foregår i samme hus på Riksscenen.

Møt opp i god tid for registrering og øvingsrom.

HOVEDSCENEN 11:00-17:35

Nr.

Navn

Klasse

Fremfører

1

Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten

Dans hardingfele, senior

Springar frå Kvam

2

Kjersti Aasen, Svein Aasen

Dans hardingfele, senior

Numedalsspringar

3

Brit Sørland, Per Øyvind Tveiten

Dans hardingfele, senior

Gangar frå Kvam

4

Torbjørn Rua Dokken, Marianne  Tvitekkja

Dans hardingfele, senior

Tinnspringar

5

Kjell Klausen, Gerd Skogø

Dans hardingfele, senior

Springar frå Nordhordaland

6

Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid

Dans hardingfele, senior

Rudl

7

Torbjørn Rua Dokken, Marianne  Tvitekkja

Dans hardingfele, senior

Tinngangar

8

Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid

Dans hardingfele, senior

Springar

9

Jon Bugge Mariussen

Halling, junior

 

10

Torjus Westeng Bakken

Halling, junior

11

Nikolaj Bo Fischer Nielsen

Halling, junior

12

Snorre Skjellestad Kristiansen

Halling, junior

13

Frederick Jacobsen

Halling, junior

14

Even Ellegaard Westeng

Halling, junior

15

Anne Grete Nyseter Bjørgan, Rolf Bjørgan

Dans fele, senior

Springleik frå Dovre

16

Helene Storstrøm Auset, Hans Hovland Løvlien

Dans fele, senior

Springdans fra Østfold

17

Kari Nilssen, Stig Nilssen

Dans fele, senior

Pols fra Østerdalen

18

Rita Sirirud Vatnehol, Svein Are Vatnehol

Dans fele, senior

Springdans fra Torpa.

19

Victoria Halvorsen, Oda Johansen

Dans fele, junior

Polsdans fra Finnskogen

20

Dorte Nilssen, Marius Westling

Dans fele, junior

Pols fra Østerdalen

21

Nikolaj Bo Fischer Nielsen, Jon Bugge Mariussen

Dans fele, junior

Rørospols

22

Knut Boksasp Berge, Birgit Haukås

Dans hardingfele, junior

Tinnspringar

23

Torbjørn Rua Dokken

Halling, senior

 

24

Simon Hesselberg Løvald

Halling, senior

25

Mikkel Aasberg Arnesen

Halling, junior

26

Neri Sørnæs Bakkjen

Halling, junior

27

Ånund Meberg Myhren

Halling, junior

28

Unge folkemusikere i Oslo

Lagspel, junior

29

Østerdølenes spellmannslag

Lagspel, senior

30

Gudbrandsdølenes spelmannslag

Lagspel, senior

31

Team GløsTøs

Lagspel, senior

32

#Hedmarken

Lagdans, senior

Pols

33

Norsk Folkemuseums Dansegruppe

Lagdans, junior

Rørospols

34

Leikarringen i BUL Oslo

Lagdans, senior

Polsdans frå Finnskogen

35

Håkon Håvelsrud Odden

Halling, junior

 

36

Knut Boksasp Berge

Halling, junior

37

Vilde Ellegaard Westeng

Halling, junior

38

Torjus Westeng Bakken, Malin Røysland Skårberg

Dans hardingfele, junior

Telespringar

39

Gunn Ingrid Tveiten

Dans hardingfele, junior

Telegangar m/fylgje

40

BULder og Brak

Lagdans, junior

Halling

41

Erland Voldhaug Andersen, Ingrid Svennæs

Dans hardingfele, junior

Valdresspringar

42

Brage Aslaksby, Borghild Håvarsdotter Dalbø

Dans hardingfele, junior

Valdresspringar

43

Nils Øyvind  Bergset, Marit Måge

Dans hardingfele, senior

Numedalsspringar

44

Stian Johan Roland, Tone Voldhaug

Dans hardingfele, senior

Valdresspringar

45

Vågå spel og dansarlag

Lagdans, junior

Springleik

46

Bygda Dansar Akershus

Lagdans, senior

Springdans

47

Vilde Ellegaard Westeng

Dans hardingfele, junior

Telegangar m/ fylgje

48

Tone Anne Tveiten, Even Ellegaard Westeng

Dans hardingfele, junior

Telespringar

49

FolkemusikkUNG - Valdres

Lagdans, junior

Valdresspringar

50

Sofienberg spellemannslag

Lagspel, senior

 

51

Bergen Juniorspelmannslag

Lagspel, junior

52

Vågå juniorspelmannslag

Lagspel, junior

53

Bærum spellemannslag

Lagspel, senior

54

Ragna & Åshild

Samspel, junior

55

Malin R. Skårberg og Vilde E. Westeng

Samspel, junior

56

Folk fra Follo

Samspel, senior

57

Kvedarkvintetten

Samspel, senior

 

INTIMSCENEN 12:30-16:45

Nr.

Navn

Klasse

1

Lars Ingar Meyer Fjeld

Spel hardingfele, senior

2

Aslak O. Brimi

Spel fele, senior

3

Ingeborg Ulberg Sommer

Spel fele, senior

4

Aashild Aasgaard

Spel fele, senior

5

Sigrid Stubsveen

Spel fele, senior

6

Johanne Flottorp

Spel hardingfele, senior

7

Eilev Groven Myhren

Spel hardingfele, senior

8

Lars Erik Skjøtskift Øygarden

Spel hardingfele, senior

9

Amalie Kinsarvik Tvilde

Durspel og trekkspel, junior

10

Filip De Presno

Durspel og trekkspel, junior

11

Jon Bugge Mariussen

Eldre folkemusikkinstrument, junior

12

Borghild Håvarsdotter Dalbø

Eldre folkemusikkinstrument, junior

13

Anders Lunden Herfoss

Durspel og trekkspel, senior

14

Nils Øyvind Bergset

Durspel og trekkspel, senior

15

Rikke van Ommeren

Durspel og trekkspel, senior

16

Andreas Gjessing Sundt

Spel hardingfele, junior

17

Tone Anne Tveiten

Spel hardingfele, junior

18

Luna GB Bustos

Spel hardingfele, junior

19

Jørgen Andrisson Kvam

Spel hardingfele, junior

20

Birgit Haukås

Spel hardingfele, junior

21

Sindre Tronrud

Spel hardingfele, junior

22

Trygve Liahagen

Spel fele, junior

23

Martin Westling

Spel fele, junior

24

Herman Liahagen

Spel fele, junior

25

Cecilie Fredheim

Spel fele, junior

26

Marius Westling

Spel fele, junior

27

Guro Sagvolden Gunleiksrud

Vokal folkemusikk, senior

28

Stian Johan Roland

Vokal folkemusikk, senior

29

Malin Røysland Skårberg

Vokal folkemusikk, junior

30

Sigrid Sæter

Vokal folkemusikk, junior

31

Une Lorentzen Onarheim

Vokal folkemusikk, junior

Tips en venn Skriv ut