12193547_10153278316173105_3889921400612866029_n

Vandrepremier på Oslokappleiken

Her finner du oversikten over vandrepremier på Oslokappleiken.

Her finn du oversikt over vandrepremiane som går på Oslokappleiken.

Vandrepremier i spel og vokal

Beste spelemann på hardingfele (pokal gitt av Marianne Berg– skal vinnes 3 ganger) - Vunne til odel og eie av Lars-Ingar Meyer Fjeld i 2016.

2005

Jan Beitohaugen Granli

2006

Erik Sollid

2007

Erik Sollid

2008

Torgeir Straand

2009

Anne Hytta

2010

Per Anders Buen Garnås

2011

Kenneth de Gala

2012

Lars-Ingar Meyer Fjeld

2013

Bjørnar Heimdal

2014

Lars-Ingar Meyer Fjeld

2015

Sivert Andreas Holmen

2016

Lars-Ingar Meyer Fjeld (til odel og eie)

2017

Ingen ny vandrepremie

 

Beste spelemann på vanlig fele (trykk av Jan Baker satt opp av Laget for folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)

2010

Elise Tegnér

2011

Mari Skeie Ljones

2012

Mari Skeie Ljones

2013

Eva Karlsson

2014

Aslak Brimi

2015 

Britt Elise Skram

2016

Aslak Brimi

2017

Britt Elise Skram

 

Beste utøver i vokal folkemusikk (tinnfat gitt av Laget for Folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)

2009

Ingvild Lie

2010

Olav Sem

2011

Hilde Vehusheia

2012

Olav Sem

2013

Tone Haugen Romtveit

2014

Mari Midtli

2015

Unni Løvlid

2016

Ikke delt ut napp

2017

Kirsti Bakken Kristiansen

 

Beste utøver på eldre folkemusikkinstrument (trykk av Jan Baker satt opp av Laget for folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)

2009

Sigbjørn Høidalen

2010

Katariin Raska

2011

Ingen deltakere

2012

Hallgrim Berg

2013

Ikke delt ut napp

2014

Ikke delt ut napp

2015

Ikke delt ut napp

2016

Ingen deltakere

2017

Ikke delt ut napp

 

Beste utøver på durspel (tinnfat gitt av Laget for Folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)

2009

Rikke van Ommeren

2010

Ole Nilssen

2011

Nils Øyvind Bergset

2012

Nils Øyvind Bergset

2013

Ikke delt ut napp

2014

Håvard Kjøntvedt

2015

Øyvind Sandum

2016

Rikke van Ommeren

2017

Ikke delt ut napp

 

Vandrepremier i dans

Beste dansespel (tinnfat gitt av Laget for Folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)

2009

Kenneth de Gala

2010

Trond Steffen Westberg

2011

Andreas Ljones

2012

Hilde Kirkebøen

2013

Kenneth de Gala

2014

Stig Nilssen

2015

Anne Marit Jota og Øyvind Sandum

2016

Lars-Ingar Meyer Fjeld

2017

Synnøve Bjørset

 

Beste dansepar hardingfele (Trykk satt opp av Riksscenen – skal vinnes 3 ganger) - Vunne til odel og eie av Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid i 2017.

2014

Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid

2015

Liv og Nils Øyvind Bergset

2016

Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid

2017

Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid (til odel og eie)

 

Beste dansepar vanlig fele (trykk av Jan Baker satt opp av Laget for folkemusikk – skal vinnes 3 ganger) - Vunne til odel og eie av Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen o 2017.

2007

Eli Skyberg og Tore Kinn

2008

Ingen deltakere

2009

Elin Eidsand og Pål Anders Sveen

2010

Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen

2011

Ingen deltakere

2012

Svein Are Vatnehol og Bergitte Kjosvatn

2013

Sigurd Johan Heide og Ådne R. Geicke Kolbjørnshus

2014

Kari og Stig Nilssen

2015

Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen

2016

Kari og Stig Nilssen

2017

Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen (til odel og eie)

 

Beste lausdansar (tresnitt gitt av Bjørn Kaaks – skal vinnes 3 ganger)

2003

Tom Løvli

2004

Ulf Arne Johannessen

2005

Anders Aasberg

2006

Ulf Arne Johannessen

2007

Hallgrim Hansegård

2008

Anders Aasberg

2009

Bjørnar Blaavarp Heimdal

2010

Simon Hesselberg Løvald

2011

Ingen deltakere

2012

Simon Hesselberg Løvald

2013

Torkjell Lunde Børsheim

2014

Ikke delt ut napp

2015

Ikke delt ut napp

2016

Ikke delt ut napp

2017

Even Ellegaard Westeng

 

Beste lag i lagdans (Rosemalt bolle gitt av Hallinglaget i Oslo – skal vinnes 3 ganger)

2013

Numedalslaget i Oslo

2014

Valdreslaget i Oslo

2015

Leikarringen i BUL Oslo

2016

#Hedmark

2017

#Hedmark
Tips en venn Skriv ut