Resultater Oslokappleiken 2008

Dans hardingfele klasse A

 

    1 Brit B. Totland                               Valdreslaget i Oslo                      Valdresspringar                     98 p.

      Rune Hammarbäch                        Valdreslaget i Oslo

 

    2 Kjersti Aasen                                 Numedal spel- og dansarlag          Numedalsspringar                 93 p.

      Svein Aasen                                  Numedal spel- og dansarlag

 

Dans hardingfele klasse B

 

    1 Marit Måge                                   Numedal spel- og dansarlag          Numedalsspringar                 89 p.

      Nils Øyvind Bergset                         Numedal spel- og dansarlag

 

    2 Martina Andersson                         Øystre Slidre spel- og dansarlag     Valdresspringar                     83 p.

      Oddbjørn Vold                               Øystre Slidre spel- og dansarlag

 

    3 Mathias Bjørlo Fett                         Valdreslaget i Oslo                      Valdresspringar                     75 p.

      Perly Berge                                    Valdreslaget i Oslo

 

Dans hardingfele klasse C

 

    1 Kari Aarekol                                  Bærum spellemannslag                Valdresspringar                     68 p.

      Erlend Bakke                                 LfS

 

Lausdans klasse A

 

    1  Anders Aasberg                                                                  Geilo spelemannslag                          98 p.

 

Lausdans klasse C

 

    1  Jens Helleberg Jakobsen                                                      Småjondølenes dansarlag                  68 p.

    2  Nils Jarle Nesbakken Oma                                                    Østerdølenes folkedanslag                  67 p.

    3  Oddbjørn Nesbakken Oma                                                   Østerdølenes folkedanslag                  57 p.

 

Durspel senior

 

    1  Nils Øyvind Bergset                                                             Numedal spel- og dansarlag              103 p.

    2  Torgeir Melien                                                                                                                         81 p.

 

Gruppespel fele junior

 

    1  Selma og Ingrid                                                                                                                       92 p.

 

Lagspel fele junior

 

    1  Strøkne jenter og grepa karer                                                                                                     98 p.

 

Lagspel hardingfele junior

 

    1  Bærum juniorspelemannslag                                                                                                      90 p.

 

Lagspel hardingfele senior

 

    1  Bærum spelemannslag                                                                                                              95 p.

 

 

Open klasse

 

    1  Tonje og Stein Magne                                                                                                             195 p.

 

Spel fele klasse A

 

    1  Tore Rødølen                                                                     Lillehammer spel- og dansarlag         116 p.

 

Spel fele klasse B

 

    1  Halldor Rossebø                                                                 Østerdølenes spellmannslag                71 p.

 

Spel fele klasse C

 

    1  Henriette Rossebø                                                              Østerdølenes spellmannslag                96 p.

    2  Even Pedersen                                                                                                                         95 p.

    3  Elise Tegnér                                                                                                                            82 p.

 

Spel hardingfele klasse A

 

    1  Torgeir Straand                                                                  Bøheringen                                    123 p.

 

Spel hardingfele klasse B

 

    1  Erik Sollid                                                                         Bærum spellemannslag                    122 p.

    2  Kenneth de Gala                                                                Kongsberg spel- og dansarlag            113 p.

    3  Vidar Fjereide                                                                    Fjellbekken                                      95 p.

    4  Tuva Færden                                                                     Bærum spellemannslag                      93 p.

    5  Kjellbjørn Karsrud                                                              Vårflaumen spel- og dansarlag            92 p.

    6  Haldis Heggstad                                                                 Bærum spellemannslag                      87 p.

    7  Eilev Groven Myhren                                                                                                               81 p.

    8  Mira Blaser Søtvik                                                              Bærum spellemannslag                      63 p.

 

Spel hardingfele klasse C

 

    1  Alexander Aga Røynsstrand                                                 Hardanger spelemannslag                120 p.

    2  Sivert Holmen                                                                    Vårflaumen spel- og dansarlag          110 p.

    3  Guro Kvifte Nesheim                                                           Bærum spellemannslag                    101 p.

    4  Solveig Brekke Hauknes                                                      Bærum spellemannslag                    100 p.

    5  Lars Ingar Meyer Fjeld                                                                                                             99 p.

    6  Cecilie Steen                                                                      Bærum spellemannslag                      68 p.

 

Vokal folkemusikk klasse B

 

    1  Ingvild Lie                                                                         Øystre Slidre spel- og dansarlag          121 p.

    2  Mathilde Folke-Olsen                                                          LfS                                                75 p.

 

Vokal folkemusikk klasse C

 

    1  Elisabeth Ellingsen                                                              Småjondølenes dansarlag                  96 p.

 

Vokal folkemusikk klasse D

 

    1  Kjetil Brekke                                                                     Vårlengt                                        114 p.

 

Lagdans senior

 

    1  Valdreslaget i Oslo                                                                                                                   87 p.

    2  Numedalslaget i Oslo                                                                                                                85 p.

    3  Hallinglaget i Oslo                                                                                                                    84 p.

    4  Dansarringen i Telelaget                                                                                                            80 p.

 

Dommere

 

Spel

 

Andreas Skeie Ljones

Laila Renate Buer Storli

Ingunn Bjørgo

 

Dans

Sigbjørn Rua

Tone Eidsvold

Marianne Dahl

 

Beste dansespelemann: Kenneth de Gala (til odel og eie)

Beste dansepar hardingfele: Brit B. Totland og Rune Hammarbäch

Beste lasudanser: Anders Åsberg

Beste spelemann på hardingfele: Torgeir Straand

Beste spelemann på vanleg fele: Tore Rødølen

Beste spelemann på durspel: Nils Øyvind Bergset (til odel og eie)

Beste utøver i vokal folkemusikk: Ingvild Lie (til odel og eie)

Beste lag i lagdans: Valdreslaget i Oslo

Tips en venn Skriv ut