Resultater Oslokappleiken 2012

Resultater - Dans fele - senior

1 Svein Are Vatnehol , Bergitte Kjosvatn 85

Resultater - Dans hardingfele - senior

1 Brit B Totland & Rune Hammarbäch 89

2 Kjersti Aasen, Svein Aasen 86

3 Nils Øyvind Bergset, Marit Måge 85

4 Hege Johnrud, Sondre Rua Dokken 79

 

Resultater - Durspel - senior

1 Nils Øyvind Bergset 100

2 Bjørn Aasheim 97

 

Resultater - Eldre folkemusikkinstrument - senior

1 Hallgrim Berg 117

2 Hallgrim Berg 115

3 Toivo Skogheim 112

4 Toivo Skogheim 108

 

Resultater - Lagdans - senior

1 Valdreslaget i Oslo 82

2 Hallinglaget i Oslo 81

3 Numedalsringen, Kongsberg Spel- og Dansarlag 80

4 Numedalslaget i Oslo 79

5 Telelaget i Oslo 75

 

Resultater - Lagspel - junior

1 Solveien Spellemannslag 90

 

Resultater - Lagspel, senior

1 Bærum Spelemannslag 95

Resultater - Laus - junior

1 Mattias Thedens 83

2 Jon Bugge Mariussen 78

3 Torgrim Driveklepp Lien 64

4 Elias Driveklepp Helgeland 60

Resultater - Laus - senior

1 Simon Hesselberg Løvald 84

 

Resultater - Open klasse og gruppespel - senior

1 Guro & Thomas 105

2 Elvelangs junior & senior 85

Resultater - Spel fele - junior

1 Lone Buttingsrud 88

 

Resultater - Spel fele - senior

1 Mari Skeie Ljones 120

 

Resultater - Spel hardingfele - senior

1 Lars-Ingar Meyer Fjeld 120

2 Lars Erik Øygarden 116

3 Vidar Fjereide 105

4 Niels Røine 98

5 Eilev Groven Myren 90

 

Resultater - Vokal folkemusikk - junior

1 Ida Maher 83

 

Resultater - Vokal folkemusikk - senior

1 Olav Sem 110

2 Hilde Vehusheia 104

3 Mathilde Øverland 100

4 Arnhild Gjendem 85

Vandrepremier:

Beste dansespelemann: Hilde Kirkebøen

Beste dansepar i dans vanlig fele: Bergitte Kjosvatn og Svein Are Vatnehol

Beste dansepar i dans hardingfele: Brit B. Totland og Rune Hammarbäch

Beste lausdanser: Simon Hesselberg Løvald

Beste spelemann på hardingfele: Lars-Ingar Meyer Fjeld

Beste spelemann på vanleg fele: Mari Skeie Ljones

Beste spelemann på durspel: Nils Øyvind Bergset

Beste utøver i vokal folkemusikk: Olav Sem

Beste utøver på eldre folkemusikkinstrument: Hallgrim Berg

Beste lag i lagdans: Valdreslaget i Oslo

Dommere

Spel

Eli Storbekken

Britt Pernille Frøholm

Sverre Gjevre

Dans

Gina Ingeborg Hagen

Renate Nysted Tønnesen

Gunnstein Møllen

Tips en venn Skriv ut