Her finner du oversikten over vandrepremier på Oslokappleiken og hvem som til en hver tid har napp i de ulike premiene.
Her finn du oversikt over vandrepremiane som går på Oslokappleiken og kven som har napp.
Beste utøver i vokal folkemusikk (tinnfat gitt av Laget for Folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)
2009 |
Ingvild Lie |
2010 |
Olav Sem |
2011 |
Hilde Vehusheia |
2012 |
Olav Sem |
2013 |
Tone Haugen Romtveit |
2014 |
Mari Midtli |
2015 |
Unni Løvlid |
2016 |
Ikke delt ut napp |
2017 |
Kirsti Bakken Kristiansen |
2018 |
Bjørn Sigurd Glorvigen |
2019 |
Synnøve Brøndbo Plassen |
2020 |
Ikkje arrangert kappleik (COVID-19) |
2021 |
Synnøve Brøndbo Plassen |
Beste utøver på eldre folkemusikkinstrument (trykk av Jan Baker satt opp av Laget for folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)
2009 |
Sigbjørn Høidalen |
2010 |
Katariin Raska |
2011 |
Ingen deltakere |
2012 |
Hallgrim Berg |
2013 |
Ikke delt ut napp |
2014 |
Ikke delt ut napp |
2015 |
Ikke delt ut napp |
2016 |
Ingen deltakere |
2017 |
Ikke delt ut napp |
2018 |
Steinar Ofsdal |
2019 |
Ikke delt ut napp (for få deltakere) |
2020 |
Ikkje arrangert kappleik (COVID-19) |
2021 |
Steinar Ofsdal |
Beste utøver på durspel (tinnfat gitt av Laget for Folkemusikk – skal vinnes 3 ganger)
2009 |
Rikke van Ommeren |
2010 |
Ole Nilssen |
2011 |
Nils Øyvind Bergset |
2012 |
Nils Øyvind Bergset |
2013 |
Ikke delt ut napp |
2014 |
Håvard Kjøntvedt |
2015 |
Øyvind Sandum |
2016 |
Rikke van Ommeren |
2017 |
Ikke delt ut napp |
2018 |
Amalie Kinsarvik Tvilde |
2019 |
Ikke delt ut napp (for få deltakere) |
2020 |
Ikkje arrangert kappleik (COVID-19) |
2021 |
Amalie Kinsarvik Tvilde |
2009 |
Kenneth de Gala |
2010 |
Trond Steffen Westberg |
2011 |
Andreas Ljones |
2012 |
Hilde Kirkebøen |
2013 |
Kenneth de Gala |
2014 |
Stig Nilssen |
2015 |
Anne Marit Jota og Øyvind Sandum |
2016 |
Lars-Ingar Meyer Fjeld |
2017 |
Synnøve Bjørset |
2018 |
Sivert Holmen |
2019 |
Synnøve Brøndbo Plassen |
2020 |
Ikkje arrangert kappleik (COVID-19) |
2021 |
Sivert Holmen |
Beste lag i lagdans (Rosemalt bolle gitt av Hallinglaget i Oslo – skal vinnes 3 ganger)
2013 |
Numedalslaget i Oslo |
2014 |
Valdreslaget i Oslo |
2015 |
Leikarringen i BUL Oslo |
2016 |
#Hedmark |
2017 |
#Hedmark |
2018 |
Ogndalsvegen 141 med venner |
2019 |
Leikarringen i BUL Oslo |
2020 |
Ikkje arrangert kappleik (COVID-19) |
2021 |
Bulder og Brak senior |
Beste spelemann på hardingfele (pokal gitt av Marianne Berg– skal vinnes 3 ganger) - Vunne til odel og eie av Lars-Ingar Meyer Fjeld i 2016.
2005 |
Jan Beitohaugen Granli |
2006 |
Erik Sollid |
2007 |
Erik Sollid |
2008 |
Torgeir Straand |
2009 |
Anne Hytta |
2010 |
Per Anders Buen Garnås |
2011 |
Kenneth de Gala |
2012 |
Lars-Ingar Meyer Fjeld |
2013 |
Bjørnar Heimdal |
2014 |
Lars-Ingar Meyer Fjeld |
2015 |
Sivert Andreas Holmen |
2016 |
Lars-Ingar Meyer Fjeld (til odel og eie) |
Beste spelemann på vanlig fele (trykk av Jan Baker satt opp av Laget for folkemusikk – skal vinnes 3 ganger) Vunne til odel og eige av Britt Elise Skram i 2019.
2010 |
Elise Tegnér |
2011 |
Mari Skeie Ljones |
2012 |
Mari Skeie Ljones |
2013 |
Eva Karlsson |
2014 |
Aslak Brimi |
2015 |
Britt Elise Skram |
2016 |
Aslak Brimi |
2017 |
Britt Elise Skram |
2018 |
Ikke delt ut napp |
2019 |
Britt Elise Skram (til odel og eie) |
Beste dansepar hardingfele (Trykk satt opp av Riksscenen – skal vinnes 3 ganger) - Vunne til odel og eie av Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid i 2017.
2014 |
Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid |
2015 |
Liv og Nils Øyvind Bergset |
2016 |
Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid |
2017 |
Håkon Dregelid og Ami Peterson Dregelid (til odel og eie) |
Beste dansepar vanlig fele (trykk av Jan Baker satt opp av Laget for folkemusikk – skal vinnes 3 ganger) - Vunne til odel og eie av Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen i 2017.
2007 |
Eli Skyberg og Tore Kinn |
2008 |
Ingen deltakere |
2009 |
Elin Eidsand og Pål Anders Sveen |
2010 |
Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen |
2011 |
Ingen deltakere |
2012 |
Svein Are Vatnehol og Bergitte Kjosvatn |
2013 |
Sigurd Johan Heide og Ådne R. Geicke Kolbjørnshus |
2014 |
Kari og Stig Nilssen |
2015 |
Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen |
2016 |
Kari og Stig Nilssen |
2017 |
Solveig Brekke Hauknes og Ole Nilssen (til odel og eie) |
Beste lausdansar (tresnitt gitt av Bjørn Kaaks – skal vinnes 3 ganger) - Vunne til odel og eie av Ulf Arne Johannessen i 2021.
2003 |
Tom Løvli |
2004 |
Ulf Arne Johannessen |
2005 |
Anders Aasberg |
2006 |
Ulf Arne Johannessen |
2007 |
Hallgrim Hansegård |
2008 |
Anders Aasberg |
2009 |
Bjørnar Blaavarp Heimdal |
2010 |
Simon Hesselberg Løvald |
2011 |
Ingen deltakere |
2012 |
Simon Hesselberg Løvald |
2013 |
Torkjell Lunde Børsheim |
2014 |
Ikke delt ut napp |
2015 |
Ikke delt ut napp |
2016 |
Ikke delt ut napp |
2017 |
Even Ellegaard Westeng |
2018 |
Knut Boksasp Berge |
2019 |
Knut Boksasp Berge |
2020 |
Ikkje arrangert kappleik (COVID-19) |
2021 |
Ulf Arne Johannessen (til odel og eie) |